Letėrsi artistike shqipe
Letėrsi artistike e huaj
Fjalorė dhe metoda
Filozofi, psikologji, sociologji
Politikė, publicistikė
Ekonomi
Mjekėsi
Histori
Gjeografi
Gjuhėsi
Arkitekturė dhe ndėrtim
Monografi, kujtime, bibliografi
Shkenca natyrore
Arsim dhe pedagogji
Enciklopedi
Kulinari
Art e kulturė
Libra tė tjerė
Kontakte

Adresa:

Rr. Sami Frashėri (pranė shkollės Edith Durham,  ish shkolla 11 Janari)

Tiranė

P.O Box. 213/1

 

Mund tė na kontaktoni  nė numrat e telefonit:


Tel:  

          355 4 2 271 550

          355 4 2 271 749


Fax:  

          355 4 2 271 749

 

Email:

          info@albaniabook.com

Web:

          www.albaniabook.com

Gjuhėsi

Ali Dhrimo - Pėr shqipen dhe shqiptarėt 1

Gjinia:Gjuhėsi - Nr. faqesh:486 - Shtėpia botuese: InfBotues

Autori:

Ali Dhrimo

Titulli:

Pėr shqipen dhe shqiptarėt 1

Gjinia:

Gjuhėsi

Ēmimi:

1000 Lekė

Nr. faqesh:

486

ISBN:

978-99956-682-9-7

Shtėpia botuese:

InfBotues

 

Pėrshkrimi

 

Duke iu pėrkushtuar zhvillimit tė normės gjuhėsore shqipe dhe kodifikimit tė saj,autori nėkėtėvėllimmerretme:
-njėstudim monografikpėrproblemetembiemrave,
-ēėshtje tė sistemimit tė shumėsit tė emrave
-ēėshtje tė sistemit foljor
-njė monografi pėr aspektin dhe mėnyrat e veprimit foljor nė gjuhėn shqipeBotimet e reja nga Historia

 

Novela dhe Tregime
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ISBN: 978-99927-73-29-1
Ēmimi: 500 Lekė