Letėrsi artistike shqipe
Letėrsi artistike e huaj
Fjalorė dhe metoda
Filozofi, psikologji, sociologji
Politikė, publicistikė
Ekonomi
Mjekėsi
Histori
Gjeografi
Gjuhėsi
Arkitekturė dhe ndėrtim
Monografi, kujtime, bibliografi
Shkenca natyrore
Arsim dhe pedagogji
Enciklopedi
Kulinari
Art e kulturė
Libra tė tjerė
Kontakte

Adresa:

Rr. Sami Frashėri (pranė shkollės Edith Durham,  ish shkolla 11 Janari)

Tiranė

P.O Box. 213/1

 

Mund tė na kontaktoni  nė numrat e telefonit:


Tel:  

          355 4 2 271 550

          355 4 2 271 749


Fax:  

          355 4 2 271 749

 

Email:

          info@albaniabook.com

Web:

          www.albaniabook.com

Filozofi, psikologji, sociologji

Beki A. Bejli - Lehtė t'i duash, vėshtirė t'i disiplinosh

Mėsoni si tė hiqni dorė nga kontrolli mbi fėmijėt, si tė mos u luteni dhe si tė bėheni prindi qė keni dashur tė jeni.

Autori:

Beki A. Bejli

Titulli:

Lehtė t'i duash, vėshtirė t'i disiplinosh

Pėrkthyesi:

Ajsela Koka

Gjinia:

Psikologji

Ēmimi:

1000 Lekė

Nr. faqesh:

296

ISBN:

978-99956-21-50-6

Shtėpia botuese:

-

 

Pėrshkrimi

 

Duke u fokusuar te vetkontrolli dhe ndėrtimi i vetėbesimit si pėr prindėrit
ashtu edhe pėr fėmijėt autorja na paraqet njė sėrė aftėsish tė lidhura me njėra-tjetrėn si:
7 Fuqitė pėr Vetėkontroll, pėr tė ndihmuar prindėrit tė modelojnė sjelljen qė kėrkojnė prej fėmijėve tė tyre, tė cilat ēojnė nė:
7 Aftėsitė bazė pėr Disiplinė, pėr tė ndihmuar fėmijėt tė menaxhojnė rrethana tė        sikletshme nė shtėpi dhe nė shkollė, tė cilat do t'i ndihmojnė kėta tė zhvillojnė:
7 Vlera pėr Jetėn, tė tilla si integriteti, respekti, dhimbsuria, pėrgjegjshmėria e tė tjera akoma.Botimet e reja nga Historia

 

Novela dhe Tregime
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ISBN: 978-99927-73-29-1
Ēmimi: 500 Lekė