Letėrsi artistike shqipe
Letėrsi artistike e huaj
Fjalorė dhe metoda
Filozofi, psikologji, sociologji
Politikė, publicistikė
Ekonomi
Mjekėsi
Histori
Gjeografi
Gjuhėsi
Arkitekturė dhe ndėrtim
Monografi, kujtime, bibliografi
Shkenca natyrore
Arsim dhe pedagogji
Enciklopedi
Kulinari
Art e kulturė
Libra tė tjerė
Kontakte

Adresa:

Rr. Sami Frashėri (pranė shkollės Edith Durham,  ish shkolla 11 Janari)

Tiranė

P.O Box. 213/1

 

Mund tė na kontaktoni  nė numrat e telefonit:


Tel:  

          355 4 2 271 550

          355 4 2 271 749


Fax:  

          355 4 2 271 749

 

Email:

          info@albaniabook.com

Web:

          www.albaniabook.com

Filozofi, psikologji, sociologji

Albert Camus - Njė kėnaqėsi e vetmuar

Pėrkthyesi:Sonila Meksi - Gjinia:Filozofi - Nr. faqesh:80

Autori:

Albert Camus

Titulli:

Njė kėnaqėsi e vetmuar

Pėrkthyesi:

Sonila Meksi

Gjinia:

Filozofi

Ēmimi:

300 Lekė

Nr. faqesh:

80

ISBN:

978-99943-604-7-7

 

 

 

Pėrshkrimi

 

Pa dyshim qe gdo brez mendon se eshte i paracaktuar te rikrijoje boten. Por brezi im e di se nuk do ta beje nje gje te tille. Por, ndoshta detyra e tij eshte akoma edhe me e madhe. Ai duhet te mos Lejoje qe bota te shperbehet. Trashegimtare e nje historie te korruptuar ku bien ne sy revolucionet e deshtuara, teknikat qe jane gmendur, perendite e vdekura dhe ideoLogjite e rraskapitura, ku pushtetet mediokre mund te shkaterrojne sot gjithgka, por nuk dine me te bindin, ku zgjuarsia eshte ulur deri ne ate pike sa te behet sherbetorja e urrejtjes dhe shtypjes, ketij brezi i eshte dashur, brenda vetes dhe rreth tij, te restauroje, duke u nisur nga mohimet e tij, paksa nga ajo qe perben dinjitetin e jetes dhe vdekjes.Botimet e reja nga Historia

 

Novela dhe Tregime
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ISBN: 978-99927-73-29-1
Ēmimi: 500 Lekė