Letėrsi artistike shqipe
Letėrsi artistike e huaj
Fjalorė dhe metoda
Filozofi, psikologji, sociologji
Politikė, publicistikė
Ekonomi
Mjekėsi
Histori
Gjeografi
Gjuhėsi
Arkitekturė dhe ndėrtim
Monografi, kujtime, bibliografi
Shkenca natyrore
Arsim dhe pedagogji
Enciklopedi
Kulinari
Art e kulturė
Libra tė tjerė
Kontakte

Adresa:

Rr. Sami Frashėri (pranė shkollės Edith Durham,  ish shkolla 11 Janari)

Tiranė

P.O Box. 213/1

 

Mund tė na kontaktoni  nė numrat e telefonit:


Tel:  

          355 4 2 271 550

          355 4 2 271 749


Fax:  

          355 4 2 271 749

 

Email:

          info@albaniabook.com

Web:

          www.albaniabook.com

Filozofi, psikologji, sociologji

Adriana Anxhaku - Arsyeja ndėrmjet mitit, iluminizmit

Kemi tė bėjmė me njė punim, i cili trajton njė problematikė shumė tė vėshtirė, filozofike, sociale,historike dhe psikologjike.

Autori:

Adriana Anxhaku

Titulli:

Arsyeja ndėrmjet mitit, iluminizmit

Gjinia:

Filozofi

Ēmimi:

1000 Lekė

Nr. faqesh:

394

ISBN:

978-99956-654-0-1

 

Pėrshkrimi

 

 

Vėmendja e studimit ėshtė drejtuar drejt rrymve tė reja
bashkėkohore tė mendimit filozofik e sociologjik modern.
Ai ka njė fokusim shumė tė mirė konceptual, ka arritur
tė paraqesė me sukses thelbin e filozofisė sė Shkollės
sė Frankfurtit.nisur nga njė prerje tematike qė vendos n
ė qendėr tė saj konceptin e arsyes njerėzore.Botimet e reja nga Historia

 

Novela dhe Tregime
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ISBN: 978-99927-73-29-1
Ēmimi: 500 Lekė