Letėrsi artistike shqipe
Letėrsi artistike e huaj
Fjalorė dhe metoda
Filozofi, psikologji, sociologji
Politikė, publicistikė
Ekonomi
Mjekėsi
Histori
Gjeografi
Gjuhėsi
Arkitekturė dhe ndėrtim
Monografi, kujtime, bibliografi
Shkenca natyrore
Arsim dhe pedagogji
Enciklopedi
Kulinari
Art e kulturė
Libra tė tjerė
Kontakte

Adresa:

Rr. Sami Frashėri (pranė shkollės Edith Durham,  ish shkolla 11 Janari)

Tiranė

P.O Box. 213/1

 

Mund tė na kontaktoni  nė numrat e telefonit:


Tel:  

          355 4 2 271 550

          355 4 2 271 749


Fax:  

          355 4 2 271 749

 

Email:

          info@albaniabook.com

Web:

          www.albaniabook.com

Ekonomi

Wayne Dyer - 10 Sekretet pėr sukses dhe qetėsi tė brendshme

Nėse do tė ishin vetėm dhjetė gjėra qė duhet t'i dish pėr tė pasur njė jetė tė lumtur dhe tė pėrmbushur, atėherė jetesa do tė ishte shumė mė e lehtė. Mirė, ja ku i ke - me tė vėrtetė mund tė jetė kaq e lehtė! Duke nxjerrė nga pėrvoja dhe njohja e jetės sė tij tė pasur, Wayne Dyer vendos t'i ndajė kėto dhjetė tė vėrteta thelbėsore pėr tė frymėzuar fėmijėt e tij, -pėr t'i udhėhequr ata nė udhėtimin e tyre jetėsor.

Autori:

Wayne Dyer

Titulli:

10 Sekretet pėr sukses dhe qetėsi tė brendshme

Pėrkthyesi:

Alfred Beka

Gjinia:

-

Ēmimi:

600 Lekė

Nr. faqesh:

176

ISBN:

978-51-8688-7-7

 

Pėrshkrimi

 

Nėse do tė ishin vetėm dhjetė gjėra qė duhet t'i dish pėr tė pasur njė jetė tė lumtur dhe tė pėrmbushur, atėherė jetesa do tė ishte shumė mė e lehtė. Mirė, ja ku i ke - me tė vėrtetė mund tė jetė kaq e lehtė! Duke nxjerrė nga pėrvoja dhe njohja e jetės sė tij tė pasur, Wayne Dyer vendos t'i ndajė kėto dhjetė tė vėrteta thelbėsore pėr tė frymėzuar fėmijėt e tij, -pėr t'i udhėhequr ata nė udhėtimin e tyre jetėsor.

Kėto dhjetė f shehtėsi do tė zhbllokojnė tė menduarit tėnd dhe do tė of rojnė rrugė tė reja tė shtegtimit nė botė. Ato janė treguar tė suksesshme pėr Wayne dhe do tė tregohen tė suksesshme edhe pėr Ty. Ky libėr i jashtėzakonshėm ka qenė nė listėn e bestsellerėve tė New York Times dhe ėshtė bėrė njė dhuratė shumė e kėrkuar pėr tė gjithė ata qė fillojnė njė kapitull tė ri nė jetėn e tyre.Botimet e reja nga Historia

 

Novela dhe Tregime
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ISBN: 978-99927-73-29-1
Ēmimi: 500 Lekė