Letėrsi artistike shqipe
Letėrsi artistike e huaj
Fjalorė dhe metoda
Filozofi, psikologji, sociologji
Politikė, publicistikė
Ekonomi
Mjekėsi
Histori
Gjeografi
Gjuhėsi
Arkitekturė dhe ndėrtim
Monografi, kujtime, bibliografi
Shkenca natyrore
Arsim dhe pedagogji
Enciklopedi
Kulinari
Art e kulturė
Libra tė tjerė
Kontakte

Adresa:

Rr. Sami Frashėri (pranė shkollės Edith Durham,  ish shkolla 11 Janari)

Tiranė

P.O Box. 213/1

 

Mund tė na kontaktoni  nė numrat e telefonit:


Tel:  

          355 4 2 271 550

          355 4 2 271 749


Fax:  

          355 4 2 271 749

 

Email:

          info@albaniabook.com

Web:

          www.albaniabook.com

Ekonomi

Randy Epping - Njė guidė e ekonomisė botėrore

Globalizimi...hendeku i tė ardhurave midis tė pasurve e tė varfėrve...kapitali venture...New Economy.

Autori:

Randy Epping

Titulli:

Njė guidė e ekonomisė botėrore

Pėrkthyesi:

Mustafa Nano

Gjinia:

Ekonomi

Ēmimi:

700 Lekė

Nr. faqesh:

288

ISBN:

99943-982-4-9

 

 

Pėrshkrimi

 

Globalizimi...hendeku i tė ardhurave midis tė pasurve e tė varfėrve...kapitali venture...New Economy. Pėr shumėkėnd prej nesh, studimi i ekonomisė ka qėnė njė ushtrim i kotė dhe i padobishėm, i mbushur me diagrama dhe ekuacione tė paqarta, tė cilat rrallė herė i kemi lidhur me jetėn tonė tė pėrdit-shme. Por, kushdo qofshim - ambientalistė apo fermerė, nxėnės tė shkollave sė mesme apo njerėz tė biznesit, gra shtėpiake apo aktiv-istė sindikatash - nėse duam tė jemi qytetarė e konsumatorė tė pėrgjegjshėm, duhet tė nxėmė gjėrat flllestare nė fushėn e ekono-
Kjo nuk nėnkupton se kemi tė bėjmė me njė libėr qė na mėson se si "tė bėhemi tė pasur sa hap e obale.
Me tė kuptuar bazat, ekonomia globale mund tė shndėrrohet nė njė aventurė tė madhe, ku vende e njerėz tė huaj ndėrveprojnė nė mėnyrė magjepsėse. Mjafton qė gjėrat tė shpj egohen thjeshtBotimet e reja nga Historia

 

Novela dhe Tregime
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ISBN: 978-99927-73-29-1
Ēmimi: 500 Lekė