Letėrsi artistike shqipe
Letėrsi artistike e huaj
Fjalorė dhe metoda
Filozofi, psikologji, sociologji
Politikė, publicistikė
Ekonomi
Mjekėsi
Histori
Gjeografi
Gjuhėsi
Arkitekturė dhe ndėrtim
Monografi, kujtime, bibliografi
Shkenca natyrore
Arsim dhe pedagogji
Enciklopedi
Kulinari
Art e kulturė
Libra tė tjerė
Kontakte

Adresa:

Rr. Sami Frashėri (pranė shkollės Edith Durham,  ish shkolla 11 Janari)

Tiranė

P.O Box. 213/1

 

Mund tė na kontaktoni  nė numrat e telefonit:


Tel:  

          355 4 2 271 550

          355 4 2 271 749


Fax:  

          355 4 2 271 749

 

Email:

          info@albaniabook.com

Web:

          www.albaniabook.com

Ekonomi

Orfea Dhuci - Njohuritė bazė pėr riskun dhe drejtimin e tij

Kjo ėshtė pėrpjekja e plotė pėr ti dhėnė studentit njė tekst mėsimor rreth riskut dhe drejtimit tė tij.

Autori:

Orfea Dhuci

Titulli:

Njohuritė bazė pėr riskun dhe drejtimin e tij

Gjinia:

Ekonomi

Ēmimi:

1200 Lekė

Nr. faqesh:

148

ISBN:

978-99956-38-96-2

 

Pėrshkrimi

 

Ky libėr jep njohuritė bazė tė riskut, qėndrimit tė individėve ndaj riskut,

drejtimin e riskut tė ndėrmarrjes, anomalitė dhe risqet me tė cilat pėrballen ndėrmarrjet si edhe disa metoda bazė pėr vlerėsimin dhe matjen e risqeve.Botimet e reja nga Historia

 

Novela dhe Tregime
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ISBN: 978-99927-73-29-1
Ēmimi: 500 Lekė