Letėrsi artistike shqipe
Letėrsi artistike e huaj
Fjalorė dhe metoda
Filozofi, psikologji, sociologji
Politikė, publicistikė
Ekonomi
Mjekėsi
Histori
Gjeografi
Gjuhėsi
Arkitekturė dhe ndėrtim
Monografi, kujtime, bibliografi
Shkenca natyrore
Arsim dhe pedagogji
Enciklopedi
Kulinari
Art e kulturė
Libra tė tjerė
Kontakte

Adresa:

Rr. Sami Frashėri (pranė shkollės Edith Durham,  ish shkolla 11 Janari)

Tiranė

P.O Box. 213/1

 

Mund tė na kontaktoni  nė numrat e telefonit:


Tel:  

          355 4 2 271 550

          355 4 2 271 749


Fax:  

          355 4 2 271 749

 

Email:

          info@albaniabook.com

Web:

          www.albaniabook.com

Ekonomi

Harvey S.Rosen - Financa publike

Qėllimi i kėtij libri ėshtė tė inkurajojė studentėt tė aplikojnė dhe zgjerojnė konceptet qė ata kanė mėsuar.

Autori:

Harvey S.Rosen

Titulli:

Financa publike

Pėrkthyesi:

Manjola Kalica/Gentiana Cane

Gjinia:

Ekonomi

Ēmimi:

1500 Lekė

Nr. faqesh:

641

ISBN:

978-99956-39-34-1

Shtėpia botuese:

-

 

Pėrshkrimi

 

Ky libėr ėshtė hartuar pėr tu pėrdorur nė nivelet universitare,

si dhe nė programet pasuniversitare, kėtu pėrmenden ēėshtjet

bazė tė mikroekonomisė duke pėfshirė modelin ofertė-kėrkesė

dhe analizėn marzhinale.Lexuesit duhet tė kenė njohuri tė teorisė
mikroekonomike nė nivelin e njė kursi fillestar.Botimet e reja nga Historia

 

Novela dhe Tregime
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ISBN: 978-99927-73-29-1
Ēmimi: 500 Lekė