Letėrsi artistike shqipe
Letėrsi artistike e huaj
Fjalorė dhe metoda
Filozofi, psikologji, sociologji
Politikė, publicistikė
Ekonomi
Mjekėsi
Histori
Gjeografi
Gjuhėsi
Arkitekturė dhe ndėrtim
Monografi, kujtime, bibliografi
Shkenca natyrore
Arsim dhe pedagogji
Enciklopedi
Kulinari
Art e kulturė
Libra tė tjerė
Kontakte

Adresa:

Rr. Sami Frashėri (pranė shkollės Edith Durham,  ish shkolla 11 Janari)

Tiranė

P.O Box. 213/1

 

Mund tė na kontaktoni  nė numrat e telefonit:


Tel:  

          355 4 2 271 550

          355 4 2 271 749


Fax:  

          355 4 2 271 749

 

Email:

          info@albaniabook.com

Web:

          www.albaniabook.com

Ekonomi

Brian Miller - Parimet e kėrkesės sė llogarisė

Tė zhytur nė punė, shumica e drejtuesve nuk kanė kohė tė tepėrt pėr t'u marrė me teori. "Mė thuaj: ē'duhet tė bėj pėr t'i dhėnė drejtim punės

Autori:

Brian Miller

Titulli:

Parimet e kėrkesės sė llogarisė

Pėrkthyesi:

Erik Noēka

Gjinia:

Novelė

Ēmimi:

500 Lekė

Nr. faqesh:

193

ISBN:

978-99943-37-96-5

 

 

Pėrshkrimi

 

Tė zhytur nė punė, shumica e drejtuesve nuk kanė kohė tė
tepėrt pėr t'u marrė me teori. "Mė thuaj: ē'duhet tė bėj pėr t'i
dhėnė drejtim punės?" - ky ėshtė refreni i zakonshėm qė dėgjoj
prej klientėve tė mi, menaxherė tė mėdhenj apo tė vegjėl,
drejtues tė organizatave fitimprurėse apo jofitimprurėse.
"PARIMETE KĖRKESĖS SĖLLOGARISĖ" ėshtė shkruar pikėrisht pėr
ata drejtues apo menaxherė qė synojnė tė rritin nė maksimum
rendimentin e vartėsve nėpėrmjet njė kėrkese tė lartė llogarie.
Nėse synon tė jesh drejtues i suksesshėm, mjafton tė zbatosh nė
mėnyrė rigoroze gjashtė parimet e kėrkesės sė llogarisė.
Pėrkėtėqėllimduhettėdish:
- tė pėrcaktosh objektivat pėr vartėsin;
- ta bindėsh atė qė tė marrė pėrsipėr plotėsimin e objektivave;
- tė masėsh rezultatet e punės sė tij;
- t'i bėsh vėrejtjet e nevojshme gjatė rrugės;
- ta njohėsh me pasojat e sjelljes sė tij;
- tė dokumentosh ēdo hap tė kėtij procesi.
I mbushur me shembuj praktikė dhe aspak i rėnduar me teori, ky libėr pėrqendrohet nė

zgjidhjen e situatave tė ndryshme.

 Botimet e reja nga Historia

 

Novela dhe Tregime
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ISBN: 978-99927-73-29-1
Ēmimi: 500 Lekė