Letėrsi artistike shqipe
Letėrsi artistike e huaj
Fjalorė dhe metoda
Filozofi, psikologji, sociologji
Politikė, publicistikė
Ekonomi
Mjekėsi
Histori
Gjeografi
Gjuhėsi
Arkitekturė dhe ndėrtim
Monografi, kujtime, bibliografi
Shkenca natyrore
Arsim dhe pedagogji
Enciklopedi
Kulinari
Art e kulturė
Libra tė tjerė
Kontakte

Adresa:

Rr. Sami Frashėri (pranė shkollės Edith Durham,  ish shkolla 11 Janari)

Tiranė

P.O Box. 213/1

 

Mund tė na kontaktoni  nė numrat e telefonit:


Tel:  

          355 4 2 271 550

          355 4 2 271 749


Fax:  

          355 4 2 271 749

 

Email:

          info@albaniabook.com

Web:

          www.albaniabook.com

Art e kulturė

Vasil S. Tole - Pse qanė kuajt e Akilit?

Ky studim ėshtė njė gur i vendosur nė murin e pėrpjekjeve qė ngrihet pėrditė nga njerėzit e kulturės.

Autori:

Vasil S. Tole

Titulli:

Pse qanė kuajt e Akilit?

Gjinia:

Kulturė

Ēmimi:

500 Lekė

Nr. faqesh:

198

ISBN:

978-99956-93-40-4

 

Pėrshkrimi

 

Ky libėr ėshtė vetėm njė simbol pėr t'u futur nė domethėnien

e praktikave ritualiste arkaike vajtimore, si njė mundėsi mė

shumė pėr t'iu afruar rrėnjėve tė antropogjenezės shqiptare,

thelbit dhe prejardhjes sė muzikės dhe kėndimit iso-polifonik
vajtues, si kulturė pėr jetėn, kundėr dhimbjes.Botimet e reja nga Historia

 

Novela dhe Tregime
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ISBN: 978-99927-73-29-1
Ēmimi: 500 Lekė