Letėrsi artistike shqipe
Letėrsi artistike e huaj
Fjalorė dhe metoda
Filozofi, psikologji, sociologji
Politikė, publicistikė
Ekonomi
Mjekėsi
Histori
Gjeografi
Gjuhėsi
Arkitekturė dhe ndėrtim
Monografi, kujtime, bibliografi
Shkenca natyrore
Arsim dhe pedagogji
Enciklopedi
Kulinari
Art e kulturė
Libra tė tjerė
Kontakte

Adresa:

Rr. Sami Frashėri (pranė shkollės Edith Durham,  ish shkolla 11 Janari)

Tiranė

P.O Box. 213/1

 

Mund tė na kontaktoni  nė numrat e telefonit:


Tel:  

          355 4 2 271 550

          355 4 2 271 749


Fax:  

          355 4 2 271 749

 

Email:

          info@albaniabook.com

Web:

          www.albaniabook.com

Arsim dhe pedagogji

Jonisa Angoni - Mendimtaret pėr edukimin

Politika dhe feja, tė ngėrthyera nė njė konflikt tė pafund midis mbrojtjes sė dinjitetit tė individit dhe shkeljes sė pashmangshme tė tij nga ana e shoqėrisė, mund ta zgjidhin kėtė konflikt vetėm nėpėrmjet veprės arsimuese.

Autori:

Jonisa Angoni

Titulli:

Mendimtaret pėr edukimin

Gjinia:

Studim

Ēmimi:

900 Lekė

Nr. faqesh:

442

ISBN:

99956-65-87-6

 

 

 

Pėrshkrimi

 

Politika dhe feja, tė ngėrthyera nė njė konflikt tė pafund midis mbrojtjes sė dinjitetit tė individit dhe shkeljes sė pashmangshme tė tij nga ana e shoqėrisė, mund ta zgjidhin kėtė konflikt vetėm nėpėrmjet veprės arsimuese. Vetėm nė shtrir jen ku legjislacioni praktikohet si formė arsimi, burrat e shtetit do tė kenė sukses qoftė nė parandalimin e trazirave shoqėrore, tė cilat bėhen edhe mė kėrcėnuese, ndėrsa hapen orekset egoiste, qoftė nė dhėnien kuptim tė vullnetit tė pėrgjithshėm tė domosdoshėm, i cili ėshtė aq pranė sa mundet vullnetit tė ēdo individi.Botimet e reja nga Historia

 

Novela dhe Tregime
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ISBN: 978-99927-73-29-1
Ēmimi: 500 Lekė